Piąta Niedziela Zwykła 2022

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 lutego 2022

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia wciąż trwa!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

We wtorek, 8 lutego, nowenna do św. Antoniego o godz. 18.00.

W środę, 9 lutego, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czwartek, 10 lutego, o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego
.

W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem lourdzkim o godz. 18.00.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali rozbierać i wynosić dekoracje świąteczne oraz choinki z kościoła, szczególnie młodzieży (9 osób) i 4 panom.

Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na rzecz funduszu ministranckiego. Ministranci nie chodzili po kolędzie już drugi rok, a służą przy ołtarzu, jesteśmy im winni za to wdzięczność. Fundusz ministrancki przeznaczony jest na dofinansowanie ich wyjazdów np. do JumpCity. W tym roku, za zebrane fundusze, pragniemy zorganizować dla nich, w dowód wdzięczności, jednodniową wycieczkę w ciekawe miejsce.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do marca.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:

• czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.