Pierwsza Niedziela Adwentu 01.12.2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019
 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. 
 2. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. 
 3. Od (2 grudnia) rozpoczynamy Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami. Zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów. Również dzieci w pierwszym tygodniu przynoszą ze sobą serduszka (rozmiar max A4) z napisanym dobrym postanowieniem oraz podpisane z imienia i nazwiska. Będziemy losować słodkie nagrody i Figurkę Matki Bożej, która każdego dnia będzie w innej rodzinie. Dzieci od maluszków do klasy VI mogą zbierać obrazki adwentowe. Kandydaci do bierzmowania (klasy VII i VIII) za udział w roratach otrzymają podpis (muszą zebrać 6 podpisów). 
 4. We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. 
 6. W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 
 8. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie już w czwartek od 16.00 do 17.00 (kandydaci do Bierzmowania) oraz w piątek od 16.00 do 17.00 (wszyscy pozostali). Przypominamy wszystkim kandydatom do bierzmowania o obowiązkowej comiesięcznej spowiedzi św. Pamiętajmy, że nie sama spowiedź konkretnie w Pierwszy Piątek Miesiąca jest celem tego nabożeństwa. Sens Pierwszych Piątków polega na przyjęciu Komunii św. Wynagradzającej.  
 9. W piątek (6.XII) wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. 
 10. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem), a po Mszy św. na tradycyjne spotkanie w salce. 
 11. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy wszystkich naszych chorych z posługą sakramentalną, zarówno ksiądz proboszcz, jak i ksiądz wikariusz. Jest to zarazem wizyta przedświąteczna. Prosimy zgłosić dodatkowych chorych. 
 12. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. 
 13. Jest do nabycia prasa katolicka: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” z dodatkiem puzzli, czasopismo „W Rodzinie” oraz Mały Gość Niedzielny z dodatkiem w postaci papierowego lampionu na roraty. 
 14. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na rzecz pogorzelców z wsi Osowo Leśne. 
 15. W dniu 7 grudnia 2019 r. (sobota) Szkolne Koło Caritas  przy Parafii Pinczyn wraz z Caritas organizuje XVII Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Celem prowadzonej zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, itp., aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących osób z parafii Pinczyn. Młodzież z naszego koła będzie stała w sklepie "TOP MARKET" (to ten blisko kościoła) w godzinach od 7.00 do 17.00 i  będzie przyjmowała produkty od państwa.
 16. Zmarła ś.p. Jadwiga Lubawska, l.78, zam. ul. Semlińska. Pogrzeb będzie we wtorek (3.XII.)o godz. 10.00. Rożaniec za zmarłą w kościele w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, a w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek...
 17. UWAGA!!! W sobotę po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45 będzie nauka dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym chrztem. 

 

 
W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.