Pierwsza Niedziela Adwentu 2021

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
28 listopada 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana oraz dzieci niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca to okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata o godz. 18.00.
Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00 do godz. 17.00.

W piątek od rana ks. proboszcz odwiedzi wszystkich swoich chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Ks. wikariusz rozpocznie odwiedzanie wszystkich swoich chorych dopiero od godz. 9.00!!!

W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy odbędzie się tradycyjne spotkanie w salce.

Poświęcenie medalików, krzyżyków dzieciom klas trzecich podstawówki w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

Można nabywać świece na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: małe kosztują 8 zł, duże 15 zł.

W dniu 7 grudnia, we wtorek, organizujemy zbiorowy wyjazd do kina na film o św. Bracie Albercie pt. „Nędzarz i madame” (2021). Wyjazd do kina w Starogardzie Gd. sprzed kościoła będzie zapewne ok. o godz. 18.30, można się zapisywać, koszt z dojazdem 30 zł.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

• wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

• piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

• sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.