Pierwsza Niedziela Adwentu 29.11..2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020

 
 UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 7 listopada na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 95 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 34 osoby !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

 
Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
 

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele Roraty będą odprawiane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony oraz dzieci niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki.
 
Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
 

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.
 
W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.
 

W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.
 

W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00 do godz. 17.00.
 
Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Jeżeli ktoś obawia się jeszcze epidemii, to może telefonicznie odmówić wizytę kapłana.
 

W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie tradycyjnego spotkanie w salce.
 
W przyszłą niedzielę będzie to dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.
 

W ostatnią niedzielę roku kościelnego na sumie zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycyjnie z zachowaniem wszelkich środków sanitarnych p. Organista osobiście rozniesie do naszych domów. Gdyby jednak ktoś chciał nabyć wcześniej może to uczynić na chórze po każdej Mszy św. z udziałem p. Organisty, a więc w tygodniu podczas wszystkich Mszy św. porannych oraz w środę i sobotę również po wieczornej.
 
W piątek 27 listopada odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Tetzlaffa, lat 70, zam. ul Podgórna. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
We
wtorek 01 grudnia o godz. 13.00 będzie pogrzeb śp. Teresy Koprowskiej, lat 84, zam. ul. Gajowa. Różaniec za zmarłą będzie w kościele: w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, a w poniedziałek zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
Zmarł
śp. Józef Dolny, lat 85, zam. ul. Gajowa. Pogrzeb: w środę 02 grudnia o godz. 13.00, Różaniec za zmarłego będzie w poniedziałek o 19.30, a we wtorek ok. 18.30 w kościele. 

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 
W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

  • w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

  • w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.