Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2021

 
Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!
 
Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 
We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.
 
W
środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 
W
czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.00 i 18.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych.
W kościele filialnym w Górze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00.
 

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Michał Kucharski, wikariusz z parafii św. Michała w Skarszewach.
 

Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 
Jest do nabycia prasa katolicka: nowy numer „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
 
Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu nasza kolekta inwestycyjna, a także obchodzona jest w Kościele jako Niedziela „Ad Gentes” w tym roku pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 
 
Skarbonka Wielkopostna
 
    Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca do zaangażowania się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”.
Niech w każdej rodzinie znajdzie się chociaż jedna taka skarbonka, aby wspólnie odkładać pieniądze na szlachetny cel. Skarbonki znajdują się na stolikach pod chórem i można je zabrać do domu.
     
Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społecznej na los osób starszych i cierpiących w czasie pandemii oraz ich wsparcie dzięki datkom zbieranym do skarbonek oraz przekazywanym wpłatom. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których, w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy. Akacja ma również wymiar duchowy – jałmużna jako znak miłosierdzia – i wpisuje się w charakter Wielkiego Postu, okresu wyrzeczeń, które mają przecież głęboki, ewangeliczny sens.
 
 
REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  2021
 
  Zważywszy na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące w nauczaniu ograniczenia, nie jest możliwe przeprowadzenie w 2021 roku rekolekcji wielkopostnych w tradycyjnej formie. Zachęcamy więc młodzież i dorosłych do obejrzenia i przemedytowania rekolekcji on-line.
    Rekolekcje dla młodzieży głosi ks. Krzysztof Piątek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast rekolekcje dla dorosłych „Być człowiekiem sumienia” głosi ks. biskup Arkadiusz Okroj.
 

Rekolekcje dla młodzieży      Dzień 1 – https://youtu.be/K22nLjXmgZA
                                                 Dzień 2 – https://youtu.be/PrvTG-wAezY  
                                                 Dzień 3 –
https://youtu.be/msepX_u42e4
 
Rekolekcje dla dorosłych       Dzień 1 – https://youtu.be/AcUIVJoAFNc
                                                  Dzień 2 – https://youtu.be/GrzfwzL12Ns
                                                  Dzień 3 – https://youtu.be/togmHQLKBGc
 
 
 
Pomoc Dla Oleńki

Sołtys z Radą Sołecką Karolewo, z KGW oraz OSP organizują zbiórkę plastikowych nakrętek, baterii oraz puszek aluminiowych dla chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic. Zbiórka potrwa do 29 marca 2021 roku. Rzeczy można dostarczać w kilka miejsc: do pana sołtysa Stanisława Fojut, pani Peplińskiej, pani Princ, pani Etmańskiej oraz pani Jędrzejewskiej. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.