Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 2022

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
6 marca 2022

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie, Zebraliśmy 10 740 zł.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.30. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej obowiązkowo uczestniczy młodzież przed bierzmowaniem i dzieci klas III. W piątki po Drodze Krzyżowej kolekta na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zebranie rodziców klas III przed Pierwszą Komunią św., będą do nabycia książeczki do nabożeństwa dla dzieci.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie soli, wody i oliwy.

Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

W Środę Popielcową się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli w tym roku do 12 czerwca. Ponad trzy miesiące trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, każdy zatem znajdzie czas na przystąpienie do wielkanocnych sakramentów.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, są również modlitewniki dla chorych, z rozważaniami na każdy dzień oraz z rozważaniami drogi krzyżowej.

Dzisiejszej niedzieli na pierwszych trzech Mszach św. (7.30; 9.00; 10.30) gra i śpiewa znany nam już dobrze, zaprzyjaźniony zespół muzyczny „Benedictus”, śpiewa w nim nasza parafianka p. Ania Tomasiak. Zespół niedawno nagrał nową płytę, którą można nabyć po Mszach św. Bardzo serdecznie dziękujemy im za obecność oraz za pomoc w wejściu w ten piękny czas Wielkiego Postu. Życzymy całemu zespołowi wielu sukcesów i kolejnych pięknych płyt.

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do końca marca.