Poniedziałek Wielkanocny 2021

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
5 kwietnia 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 20m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!
!

Drodzy parafianie i goście!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim.
Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy.
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy!
Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność,
abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.
Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka.
Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie.
Z całego serca życzą wszystkim Duszpasterze Parafii w Pinczynie.

Kolekta w poniedziałek wielkanocny przeznaczona jest na uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W sobotę, 10 kwietnie, Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie nadal tradycyjnego spotkanie w salce. Niepokalanemu Sercu Maryi zawierzać będziemy wszystkie nasze codzienne sprawy.

Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu. Bóg nieustanie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Przynosimy również, Skarbonki wielkopostne, te które otrzymaliśmy na początku Wielkiego Postu.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy przede wszystkim całej służbie liturgicznej, lektorom, psalmistce z ich opiekunem ks. Tadeuszem, panu organiście oraz młodzieży, która przygotowała ołtarz adoracji – Ciemnicę i grób Pański, strażakom za wartę. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „Pielgrzym” wyłożony na stoliku pod chórem.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Stanisław Rompa, lat 65, zam. na ul. Głównej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 06.04. o godz. 13.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i dobrego tygodnia.