Poniedziałek Wielkanocny 2022

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17 kwietnia 2022

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim.
Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy.
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy!
Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność,
abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.
Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka.
Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie.

Z całego serca życzą wszystkim Duszpasterze Parafii w Pinczynie.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to dowód, że Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę.
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy to drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo o godz. 18.00.

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 23 kwietnia, spowiedź św. klas III szkoły podstawowej przed Pierwszą Komunią świętą. O godz. 10.00 dla klasy III A, o 10.30 dla klasy III B. Dzieci z Góry przyjdą na dowolny wybrany termin.

Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji liturgicznych i dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne oraz za udekorowanie naszej świątyni. Dziękujemy przede wszystkim całej służbie liturgicznej, lektorom, psalmistce, panu organiście, orkiestrze oraz młodzieży, która przygotowała ołtarz adoracji – Ciemnicę i grób Pański, strażakom za wartę i niesienie baldachimu. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagradza swoją łaską. Podziękowanie składamy również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym roku zostały zakupione m.in. drzewka oliwne. Serdeczne Bóg zapłać. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. O godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
Ofiary składane po Mszy św. do puszek będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
Przynosimy również, Skarbonki wielkopostne, te które otrzymaliśmy na początku Wielkiego Postu, ofiarny z nich będą przeznaczone w tym roku na pomoc osobom z Ukrainy.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”.

Rozpoczęła się już wiosna, a więc czas wiosennych i po-świątecznych porządków, również na cmentarzach. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów. Wielu parafian już to robi, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy za ten gest.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł.

Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.