Siedemnasta Niedziela Zwykła 26.07.2020

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 lipca 2020

Nadal przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Jeszcze w pomieszczeniach zamkniętych nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!! Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wirus jest blisko nas!!!

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. O godz. 7.00 Róże Różańcowe mają swoje nabożeństwo i Mszę świętą. Podczas nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” i czasopisma „W Rodzinie” oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie.

W piątek odbył się pogrzeb śp. Adama Zdrojewskiego, lat 27, z ul. Bocznej. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.

• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.