Siódma Niedziela Zwykła 2022

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 lutego 2022

Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

Dzisiaj, w niedzielę, nasza kolekta inwestycyjna. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowe czasopismo „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022.

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Urszula Smukała, lat 78, zam. na ul. Gajowej, pogrzeb odbył się w miniony piątek.
Natomiast w środę o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Danuty Boszka, lat 67, zam. na ul. Ks. Hoffmanna. Różaniec za zmarłą w kościele: w niedzielę ok godz. 16.50, w poniedziałek i wtorek ok godz. 18.30.
Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści im grzechy, które popełnili z ludzkiej ułomności, aby umarli dla świata, żyli dla Niego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do marca.

Dnia 5 marca (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

W tym tygodniu patronuje nam:

• środa, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.