Szósta Niedziela zwykła

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 lutego 2020

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

W środę w Pinczynie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W kościele filialnym w Górze Nowenna do MBNP o godz. 17.00.

W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na remont Naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i Bazyliki katedralnej.

Za tydzień nasza kolekta inwestycyjna przeznaczona w dalszym ciągu na remont i wymianę naszych witraży – okien w kościele parafialnych.

W sobotę, 22 lutego, o godz. 12.00 w salce przy parafii będzie mierzenie szatek do Pierwszej komunii tym dzieciom, którym rodzice chcą kupić nowe stroje. Można też przynieść stroje z poprzednich lat i podarować lub odsprzedać, można przynieść również je do biura parafialnego w tygodniu z podaniem rozmiaru i ceny.

Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „W Rodzinie”, dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „inne czasopisma” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili.

W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Polska – Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 - 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy o zapisy i przedpłaty (400 zł) do końca marca. Liczba miejsc z dnia na dzień jest coraz mniejsza!!!