Szósta Niedziela Zwykła 2022

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 lutego 2022

Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na remont naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Za tydzień w niedzielę, nasza kolekta inwestycyjna.

Dzisiaj w niedzielę zbiórka do puszek na rzecz funduszu ministranckiego. Ministranci nie chodzili po kolędzie już drugi rok, a służą przy ołtarzu, jesteśmy im winni za to wdzięczność. Fundusz ministrancki przeznaczony jest na dofinansowanie ich wyjazdów np. do JumpCity. W tym roku, za zebrane fundusze, pragniemy zorganizować dla nich, w dowód wdzięczności, jednodniową wycieczkę w ciekawe miejsce.

We wtorek, 15 lutego, nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 16 lutego, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
To także w naszej Parafii dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. Od godziny 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się  Apelem Jasnogórskim.

W czwartek, 17 lutego, po Mszy św. o godz. 7.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do marca.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: czasopismo „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

• poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.