Trzecia Niedziela Adwentu 13.12.2020

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
13 grudnia 2020

UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 7 listopada na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 95 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 34 osoby !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 17.00. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci i młodzież, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże. Tym razem dzieci przynoszą gwiazdeczki z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki Pana Jezusa.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę podczas nowenny o godz. 18.30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej. W środę to 16 dzień miesiąca, dzień naszej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i w intencji naszej Ojczyzny. Od godz. 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W tym samym czasie od 18.30 do 19.30 Spowiedź św. Adwentowa z udziałem kapłanów naszego dekanatu.

Są do nabycia tylko małe świece na stół wigilijny: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kosztują 8 zł. Może warto zakupić też taką świecę dla sąsiadów czy znajomych, którzy są na kwarantannie czy nie chodzą do kościoła, bo boją się zarażenia koronawirusem.

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna.

Za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św. poświęcenie wody /przynosimy z sobą w swoich butelkach/, soli i oliwy.

Wskazania kolędowe w naszej parafii znajdują się w zakładce Wizyty duszpasterkie.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Jadwiga Deręgowska, lat 85, z ul. Mostowej. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

• w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.