Trzecia Niedziela Adwentu 2021

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
12 grudnia 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana oraz dzieci niech przyniosą tym razem GWIAZDKI z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki.

13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę w łączności z Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek to 16-ty dzień miesiąca, w naszej Parafii dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. Od godziny 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się  Apelem Jasnogórskim.

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

W piątek spowiedź święta Adwentowa już z okazji Świąt Bożego Narodzenia z udziałem kapłanów naszego dekanatu, od godziny 18.30 do 19.30,
w Górze od godz. 18.30.

Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na następną niedzielę i kolejne dni !!!!!

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 8 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna przeznaczona na cele gospodarcze.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Eugenia Cherek, l. 85, zam ul. Ciska oraz ............ Szczegóły co do pogrzebu nie są jeszcze ustalone. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

• poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
  • wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.