Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15 marca 2020

Ze względu na stan epidemii i ograniczeń, 50 osób na jednej Mszy św., będzie w każdą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 14.30!!!

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.

Wielki Post, a w szczególności obecny czas kryzysu i zagrożenia koronowirusem jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

W poniedziałek, to 16–ty dzień miesiąca marca i w naszej parafii będzie od godz. 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny i Ojca świętego. Zakończenie Adoracji o 21.00 Apelem Jasnogórskim. W szczególności modlić się będziemy za wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Modlić się będziemy o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Prosić będziemy o wygaśnięcie tej epidemii.

W środę w Pinczynie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W kościele filialnym w Górze Nowenna do MBNP o godz. 17.00.

W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa, to odpust w naszej parafii. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.
Msze św. będą o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00 i 18.00.
Tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:
w piątki w naszym kościele parafialnym o godz. 17.00 odprawiamy Drogę krzyżową z Mszą świętą,
w kościele filialnym w Górze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00,
o godz. 19.00 dodatkowa Msza św. a po niej następna Droga Krzyżowa,
a w niedziele o godz. 15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „W Rodzinie”,  dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „inne czasopisma” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili.

Dnia 19 marca miała odbyć się zbiórka krwi w Zblewie. ZOSTAJE ODWOŁANA!!

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Polska – Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 - 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy o zapisy i przedpłaty (400 zł) do końca marca. Liczba miejsc z dnia na dzień jest coraz mniejsza!!!