Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 marca 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W środę na godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. i wielkopostne spotkanie formacyjne.

Od środy o godz. 18.00 odmawiać będziemy Nowennę i modlitwy do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.00 i 18.00 na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
W kościele filialnym w Górze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Michał Kucharski, wikariusz z parafii św. Michała w Skarszewach.

Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy numer „Pielgrzyma” oraz  czasopismo „W Rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

W sobotę o godz. 10.00 w salce przy plebanii odbędzie się mierzenie szatek dzieciom klas III szkoły podstawowej przed ich pierwszą Komunią św., które chciałyby nabyć nowe. Można też odkupić z poprzednich lat. Jeżeli ktoś chciałby sprzedać taką szatkę to może przynieść do plebani opisaną wymiarem i sugerowaną ceną.

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

Za tydzień po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz chorej Oleńki ze Studzienic i kiermasz ciast.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, lodówki, komputery, telefony itp.). Sprzęt będzie można składować na parkingu przy plebani w okolicy salki od dnia 20.03. do dnia 24.03. (to ostateczny termin oddania sprzętu)!!!! Po tej dacie sprzęt zostanie zabrany. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunu, Kenii oraz Tanzanii. Warto więc przejrzeć szopki, garaże, piwnice, strychy i pozbyć się niepotrzebnego sprzętu w szlachetnym celu!!!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

WIELKOPOSTNY    DZIEŃ    SKUPIENIA
DLA   MŁODZIEŻY   MĘSKIEJ  -   ONLINE

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozeznają swoje powołanie, do włączenia się  w organizowany w tym roku w formie online Wielkopostny Dzień Skupienia – Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1). Pierwsza część zdalnego spotkania odbędzie się 12 marca w  godz. 19.00 – 21.00, natomiast druga 13 marca w  godz. 9.00 – 12.00.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.seminariumpelplin.pl

Załącznik nr 7

DZIEŃ    OTWARTY
W   COLLEGIUM   MARIANUM    W    PELPLINIE

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 20 marca i 17 kwietnia 2021 r., w godz. od 10.00 do 13.00.
Collegium Marianum to szkoła dla młodzieży męskiej i żeńskiej z męskim internatem. W tym roku obchodzi ona 185-lecie swojego istnienia. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i kształtuje ducha katolickiego wśród swoich wychowanków.

Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl