Trzecia Niedziela Zwykła

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU
26 stycznia 2020

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem), a po Mszy św. na tradycyjne spotkanie w salce.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia podczas każdej Mszy świętej zostaną pobłogosławione świece, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
UWAGA !!! Dzieci z klas III SP przychodzą na godz. 9.00 przynosząc ze sobą świece do poświęcenia (najlepiej te od chrztu św.).

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Kolekta będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

W naszej parafii już ostatni tydzień wizyt duszpasterskich – kolędy. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy więc odwiedziny kolędowe w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w zakładce WIZYTY DUSZPASTERSKIE.

Jest do nabycia prasa katolicka: „Pielgrzym” i jest jeszcze „Mały Pielgrzym”, w którym jest laurka dla babcia i dla dziadka, „Mały Gość Niedzielny” a w nim m.in.: historia kart, mnóstwo łamigłówek i rebusów, plakat z Dawidem Kubackim oraz „Cuda i Łaski Boże” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 – 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program  , odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa.  Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.