Trzecia Niedziela Zwykła 2021

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 stycznia 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Słowa Bożego. Niech będzie to szczególny dzień, kiedy bardziej niż zwykle pochylimy się nad Słowem Bożym zawartym w Piśmie świętym i słyszanym podczas każdej Eucharystii.

W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

Dzisiaj w niedzielę jest nasza kolekta inwestycyjna. Po Mszach św. jest zbiórka do puszek przeznaczona dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Za tydzień kolekta na budujące się nowe kościoły.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W
środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W
czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo o godz. 17.15.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” wyłożony na stoliku pod chórem.

W zakrystii są już do nabycia świece – gromnice, w trzech wymiarach w cenie: małe – 12 zł, średnie – 15 zł, duże – 20 zł.

Rodzicom dzieci klas III przypominamy, że 2 lutego będzie poświęcenie świec, z którymi dzieci pójdą do Pierwszej Komunii św. Najlepiej jednak, aby to były świece od chrztu świętego.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Benedykt Stormowski, lat 85, zam. ul. Gajowa oraz śp. Teresa Meger lat 70, zam. Karolewo.
Zamarł śp. Edmund Chrabkowski, lat 72, zam. ul. Nowodworska. Pogrzeb odbędzie się w Gdańsku – Łostowice. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zasady bezpieczeństwa na cmentarzu. Latem ubiegłego roku na cmentarzu miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, przewróciła się płyta nagrobna, w wyniku tego zdarzenia została poszkodowana dziewczynka kilkuletnia. Prosimy o sprawdzanie stanu pomników, czy są dobrze zabezpieczone płyty nagrobne i czy nie grozi ich przewrócenie. Niestety opiekunowie grobów będą ponosić odpowiedzialność. Podobnie sprawa się ma z różnego rodzaju płytkami i kafelkami, które są przy grobach i zagrażają przechodzącym, bo nagle są jakieś stopnie, a mogą zagrażać, bo ktoś się na nich pośliźnie, lub przewróci. Bardzo prosimy, aby wszelkie prace budowane konsultować z duszpasterzami.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

• w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

• we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

• w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.