Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła 21.11.2021

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
21 listopada 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania siebie i naszą parafię Chrystusowi Królowi.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich kantorów, muzyków, psałterzystów oraz za naszego pana organistę. Niech ich święta patronka wyprasza potrzebne łaski.

Do końca listopada, wyjątkowo w tym roku, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15 !!!

Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami, a za udział otrzymają pamiątkowy obrazek oraz niespodzianki dla wylosowanych.

Dzisiaj, w niedzielę, zbiórka do puszek na rzecz migrantów przebywających na polsko-białoruskiej granicy. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w rekolekcjach parafialnych, za modlitwę i za wysłuchanie nauk. Dziękujemy również tym wszystkim którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej, a więc służbie liturgicznej, panu organiście, wszystkim śpiewającym, a także młodzieży, która zebrała kilkanaście worków liści wokół kościoła. Wszystkim za wszystko składamy SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!!!

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

• w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

• w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.