Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła 22.11.2020

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2020

UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 7 listopada na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 59 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 19 osób !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

22 listopada w liturgii również wspominamy św. Cecylię (†III w.), dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich którzy muzyką i śpiewem ubogacających liturgię w naszym Kościele, wszystkich kantorach, a szczególnie o naszym organiście panu Dariuszu. Niech ta wielka patronka wyprasza potrzebne łaski u Pana Boga, zwłaszcza zdrowie w chorobach gardła.

W niedzielę na sumie zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycyjnie z zachowaniem wszelkich środków sanitarnych p. Organista osobiście rozniesie do naszych domów. Gdyby jednak ktoś chciał nabyć wcześniej może to uczynić na chórze po każdej Mszy św. z udziałem p. Organisty, a więc w tygodniu podczas wszystkich Mszy św. porannych oraz w środę i sobotę również po wieczornej.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

Można nabywać świece na stół wigilijny: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, małe kosztują 8 zł duże 15 zł. W sprzedaży są również kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie: duże po 10 zł, a małe po 5 zł.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Nie zapominajmy też, że w tym roku wyjątkowo przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

W sobotę 21 listopada odbył się pogrzeb śp. Teresy Kromer, lat 56, z Pogódek. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.