Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 07.11.2021

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 listopada 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

Do końca listopada, wyjątkowo w tym roku, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 9.00.

Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 16.00.
Parafia w Starej Kiszewie zaprasza serdecznie wszystkich na swój doroczny odpust ku czci św. Marcina na godz. 12.00.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

W niedzielę, 07.11.2021, na sumie zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycyjnie z zachowaniem wszelkich środków sanitarnych p. Organista osobiście rozniesie do naszych domów. Gdyby jednak ktoś chciał nabyć wcześniej może to uczynić na chórze po każdej Mszy św. z udziałem p. Organisty, a więc w tygodniu podczas wszystkich Mszy św. porannych oraz w środę i sobotę również po wieczornej.

Za tydzień w niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony będzie dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc kościołowi w potrzebie”.

Kolekta, nasza inwestycyjna, przeznaczona będzie na cele gospodarcze.

14 listopada, w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje przed odpustem ku czci św. Elżbiety, które poprowadzi je ks. Zenon Czekała, wikariusz parafii Kępice z diecezji koszalińskiej. Zakończą się one odpustem w środę 17. Listopada, a sumę odpustową odprawi ks. prałat Sławomir Oder.
Na 16 listopada już zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00, na naukę rekolekcyjną i Adorację Najświętszego Sakramentu z zespołem Benedictus.

W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian, aby wypowiedzieć się i podzielić się swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty, wypełniając ankietę anonimową /PYTANIA SYNODALNE 2021 NA SZCZEBLU PARAFIALNYM/ którą prosimy dostarczyć do kościoła do 17 listopada, wrzucając np. do skrzynki pocztowej przy plebanii.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia

• w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

• w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

• w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

• w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.