Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 08.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 listopada 2020

 
UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 7 listopada na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 59 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 19 osób !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

 
Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Kościoła w potrzebie.
 

W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.
 
W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 16.00. Parafia św. Marcina w Starej Kiszewie zaprasza na swój coroczny odpust. Suma o godz. 12.00.
 

Podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 9.00 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!
 

W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
Za tydzień w niedzielę kolekta na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.


Od przyszłego tygodnia będzie można nabywać w naszej świątyni świece Caritas na stół wigilijny w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy. Małe świeczki będą w cenie 8 zł, a duże świeczko w cenie 15 zł.
 
Bóg zapłać za złożone ofiary z wypominkami za zmarłych. Wypominki roczne jak wiemy czytane są przed Mszami św. o godz. 7.30 i 9.00.
 

W naszej parafii miały się od dziś rozpocząć doroczne rekolekcje. Miał do nas przyjechać ojciec Leszek Kromka, Orionista z Malborka. Ze względu na epidemię rekolekcje nie odbędą się.
 
Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Nie zapominajmy też, że w tym roku wyjątkowo przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.
 

Trwa jesienny, intensywny czas porządków, szczególnie na cmentarzach. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie dla wszystkich, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów, a nie wrzucać do kontenera, bo nasz kontener w zawrotnym tempie zapełnia się śmieciami. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi!!! Dziękujemy tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i prośbę!!! Bóg zapłać!!!
 
W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: we wtorek 3 listopada Podwójny Pogrzeb Małżonków: śp. Jana Kaczyńskiego, l. 91 oraz śp. Marii Kaczyńskiej, l. 88, zam. w Zblewie. W środę 4 listopada śp. Teresa Miloch, l. 84, zam. w Pałubinku oraz śp. Bronisława Piotrowska, l. 90, zam. ul. Nowodworska.  
Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
W czwartek 12 listopada o godz. 13.00 odbędzie sie pogrzeb śp. Henryki Szweda, l. 63, zam. w Górze. Różaniec za zmarłą będzie: w niedzielę o godz. 17.00 w Górze, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w Pinczynie.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 
 
W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.