Trzydziesta Niedziela Zwykła 25.10.2020

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 października 2020

UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 17 października na 1 osobę ma przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 115 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 40 osób !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona (dla nas św. Elżbieta) i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny (u nas 19 listopad). Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe, a po nim celebrujemy wieczorną Eucharystię, w niedzielę o godz. 16.00. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci z dziesiątką różańca, rozważaniem i komunią świętą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszamy na tę modlitwę.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!

W czwartek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 17.00, abyśmy byli przygotowani na godne przeżywanie dni Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 13.30, w kościele filialnym w Górze o godzinie 9.00. Po każdej Mszy św. w Pinczynie, na cmentarzu odbędą się modlitwy za zmarłych. W tym roku ze względu na stan epidemii nie będzie centralnej procesji na cmentarzu!!! O godz. 13.00 będzie różaniec za zamarłych z wypominkami jednorazowymi.

Bardzo prosimy o równomierne rozłożenie swojej obecności w kościele, bo nadal obowiązują nas ścisłe obostrzenia co do ilości osób obecnych w kościele podczas sprawowania liturgii. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte w następujących godzinach: 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, w Górze o godz. 16.00.

Nie zapominajmy też, że w tym roku przez cały listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Można składać na wypominki za zmarłych: roczne i jednorazowe oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które będą odprawione w Dzień Zaduszny o godz. 10.30 i 18.00.

Dzisiejsza kolekta to nasza kolekta inwestycyjna przeznaczona na cele gospodarcze oraz spłatę inwestycji. Bóg zapłać za złożone ofiary!!!

Jest prasa katolicka: na stoliku jest nowe czasopismo W Rodzinie i „Pielgrzym” oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku. Po drugiej stronie znajdują się czasopisma „ze starą datą”, które można zabrać do domów za darmo.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a więc czas porządków, szczególnie na cmentarzach. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie dla wszystkich, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów, a nie wrzucać do kontenera, bo nasz kontener w zawrotnym tempie zapełnia się śmieciami. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi!!! Dziękujemy tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i prośbę!!! Bóg zapłać!!!

W środę odbył sie pogrzeb ś.p. Walerii Mańska, lat 98, zam. w Piesienicy. Zdrowaś Maryjo..., Wieczny odpoczynek...

• 28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.