Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 31.10.2021

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
31 października 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budujące się nowe kościoły, serdeczne Bóg zapłać.

Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 13.30, po tej ostatniej wyruszy procesja na cmentarz, w Górze Msza św. o godz. 9.00. O godz. 13.00 różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.

We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. o godz. 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, w Górze o godz. 16.00. Msze św. zbiorowe za zmarłych będą o godz. 10.30, 18.00 oraz w Górze.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 modlitwy za powołanych i o nowe, liczne, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź święta od 16.30 do 17.30.
W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy św. tradycyjne spotkanie w salce przy kawie i cieście!!!

W piątek od rana ks. proboszcz odwiedzi wszystkich swoich chorych z posługą sakramentalną w ich domach.
Ks. wikariusz rozpocznie odwiedzanie wszystkich swoich chorych dopiero od godz. 9.00!!!

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, jest czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

14 listopada, w niedzielę, rozpoczniemy rekolekcje przed odpustem ku czci św. Elżbiety. Zakończą się one odpustem w środę 17. listopada.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

W tym tygodniu patronuje nam:

• w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

Podziękowanie ks. wikariusza.
W imieniu mojej mamy, rodzeństwa i własnym, chciałbym złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnim czasie modlili się za mojego zmarłego tatę i uczestniczyli w jego pogrzebie. Dziękujemy również za wszystkie złożone kondolencje i wyrazy współczucia, kierowane pod moim adresem i mojej rodziny. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!