Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 14.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 listopada 2021


Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!


Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc kościołowi w potrzebie”.

Dzisiejsza kolekta, nasza inwestycyjna, przeznaczona będzie na cele gospodarcze.


Dzisiaj, w niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem ku czci św. Elżbiety, które poprowadzi ks. Zenon Czekała, wikariusz parafii Kępice z diecezji koszalińskiej. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. w niedziele oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10.30 i 18.00.

16 listopada, to dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. Zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00, na naukę rekolekcyjną i Adorację Najświętszego Sakramentu z zespołem Benedictus.

W środę jest odpust ku czci św. Elżbiety naszej patronki. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. Ta ostatnia to suma parafialna z udziałem księży naszego dekanatu. Przewodniczyć jej będzie ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II, bł. ks. Wincentego Frelichowskiego oraz rodziców św. Jana Pawła II. Zna go cały świat.

Do końca listopada, wyjątkowo w tym roku, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

  • we wtorek po Mszy św. o godz. 10.30 nowenna do św. Antoniego,

  • w środę o godz. 10.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

  • w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 17.15.

Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na rzecz migrantów przebywających na polsko-białoruskiej granicy. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Henryk Birna, lat 33, zam. w Karolewie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.
 

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

W tym tygodniu patronują nam:

  • w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

  • w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

  • w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.SUKCESY NASZYCH MINISTRANTÓW

W sobotę, 13 listopada, na hali sportowej w Zblewie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną ministrantów na szczeblu dekanalnym. Uczestniczyło 10 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Z naszej parafii były dwie drużyny ministrantów w kategorii najmłodszej i najstarszej. Walki były bardzo zacięte. Z tej zaciętości nasi młodsi ministranci w składzie: Adrian Kropisz, Michał Adamowski, Bartłomiej Tomasiak, Radosław Cherek i Franciszek Czapiewski wywalczyli II miejsce, niewiele brakowało do pierwszego, w sumie jedna bramka.
                                            WhatsApp Image 2021-11-13 at 15
Natomiast nasi najstarsi ministranci w składzie: Piotr Sulewski, Jeremiasz Wojak, Miłosz Ostrowski, Cezary Trygalski, Mateusz Tomasiak i Adam Lewandowski wywalczyli I miejsce, wygrali wszystkie spotkania i przeszli do dalszego etapu rozgrywek i będą reprezentować nasz dekanat na szczeblu rejonowym.
                                              WhatsApp Image 2021-11-13 at 15
Piotr Sulewski otrzymał również statuetkę najlepszego zawodnika całego spotkania.
                                                              WhatsApp Image 2021-11-13 at 15
Wszystkim naszym ministrantom dziękujemy za rozegrane mecze i gratulujemy sukcesów oraz życzymy samych wygranych meczy w dalszych rozgrywkach.

           WhatsApp Image 2021-11-13 at 15      WhatsApp Image 2021-11-13 at 15