Trzynasta Niedziela Zwykła 28.06.2020

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 czerwca 2020

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Jeszcze w pomieszczeniach zamkniętych nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!! Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wirus jest blisko nas!!!

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą świętą.

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, a w Górze o godz. 16.00. Postarajmy się zachować świąteczny charakter tego dnia w swoich domach nie z obowiązku lecz z potrzeby serca.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, zwłaszcza prośba o ustanie epidemii koronawirusa, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00
dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
         W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa i Mszy Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00.
    W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie na tradycyjnego spotkanie w salce.

W piątek udamy się z posługą duszpasterską do wszystkich chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00. Jeżeli ktoś obawia się jeszcze epidemii, to może telefonicznie odmówić wizytę kapłana.

Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.45 – 17.30.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

W miniony poniedziałek młodzież klas ósmych w naszej parafii otrzymała z rąk ks. Biskupa Arkadiusza Okroja Sakrament Bierzmowania. Składamy wszystkim, którzy pomogli przygotować tę uroczystość – młodzieży, rodzicom, gościom, p. organiście, służbie liturgicznej – serdeczne Bóg zapłać!!!

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma”.

Wiele osób w ostatnim czasie została poszkodowana w wyniku różnego rodzaju kataklizmów, powodzi. Pragniemy wspomóc tych ludzi, dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc osobom kataklizmu w Polsce.