V Niedziela Wielkanocna 2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
10 maja 2020

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że liczba osób, które będą mogły uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 17 maja na 1 osobę ma przypadać co najmniej 10 m2 powierzchni.
W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 80 osób,
a w kościele w Górze może przebywać jednoczenie 28 osób,

nie licząc osób sprawujących posługę (ministranci, szafarze).
Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, maseczką ochronną.

Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń państwowych jak i prośby naszego ks. Biskupa oraz Episkopatu.

Prowadzone są zawsze w Niedzielę o godz. 9.00 i 10.30 transmisje Mszy świętych z naszego kościoła parafialnego na kanale YouTube i na Facebooku naszej parafii. (stosowne linki są podane w ogłoszeniach: Transmisja Internetowa).
Również w każdą niedzielę do odwołania będzie Msza święta o godz. 14.30.

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga w Kościele, jak również przed ekranami komputerów i telewizorów. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. o godz. 18.00.

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
To także dla nas 16-ty dzień miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. W tej intencji Adoracja Najświętszego Sakramentu od ok. godz. 18.50 do godz. 21.00, zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMII NIE WOLNO ODPRAWIAĆ NABOŻEŃSTW TRADYCYJNIE PRZY KRZYŻACH I KAPLICACH PRZYDROŻNYCH!! Zadbajmy więc o wizerunki Maryi w naszych domach, a także w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się tylko w naszych domach na wspólnym odmawianiu Litanii Loretańskiej, na śpiewaniu pieśni maryjnych, na różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim.

Serdeczne podziękowanie za składane ofiary na utrzymanie parafii czy to osobiście w plebanii czy na konto bankowe parafii. Warto też wiedzieć, że jeśli na przelewie wskażemy jako cel „darowiznę na cele kultu religijnego”, umożliwi to uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% naszego rocznego dochodu.
Za tydzień będzie nasza kolekta na cele gospodarcze.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach naboru na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie dokumenty. Szczegółowe informacje: na stronie internetowej seminarium pelplińskiego .

• 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.