V Niedziela Wielkanocna 2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
2 maja 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 20m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a w niedzielę o godz. 16.00.

Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze św. w kościele w Pinczynie jak w każdą niedzielę, o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 16.00; a w Górze o 12.00.
Naród Polski wielokrotnie doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej, np. podczas potopu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 r. uroczystym aktem oddał naszą ojczyznę pod opiekę Matki Bożej i ogłosił Ją Królową Korony Polskiej. Papież Pius XI ustanowił święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które jest obchodzone 3 maja dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski i główną patronką kraju.
Tego dnia nie tylko dziękujemy Bogu za niezwykłe wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, lecz także prosimy Ją, aby wyjednała nam łaskę pamięci, że należymy do narodu, który ma tak wspaniałą Orędowniczkę w niebie. Maryja doznaje wyjątkowej czci na Jasnej Górze, którą św. Jan Paweł II określił jako miejsce, gdzie bije serce narodu. Niech więc nasze życie, nasze codzienne świadectwo głębokiej wiary będzie czytelnym znakiem dla innych.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

We wtorek, 4 maja, szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich strażakach, we wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Niech ich patron wyprasza im potrzebne łaski u Boga, niech ich strzeże w tej trudnej, ryzykownej i pełnej poświęcenia służbie dla dobra drugiego człowieka.

W
środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W
czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 16.30 do godz. 17.30.

W piątek odwiedzimy wszystkich chorych przed południem z posługą sakramentalną w ich domach.

Za tydzień, 9 maja, w naszej parafii będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej!!! Dzieci do komunii przystąpią w dwóch grupach na Mszy św. o godz. 9.00 (III A + Góra) i 11.00 (III B + inne)!! UDZIAŁ BIORĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIECI ORAZ ICH RODZICE!!! W związku z epidemią i ograniczeniami w kościele zaproszeni goście, rodzice chrzestni, dziadkowie i inni, nie będą mogli wejść do kościoła !!!
Dla wszystkich parafian będą, w związku z tymi ograniczeniami, dodatkowe Msze św. w godzinach popołudniowych o godz. 15.00; 16.00 i 18.00!!!

Ćwiczenia przygotowujące do I Komunii dla dzieci będą:
we wtorek 04.05, czwartek 06.05. i piątek 07.05,
dla klasy III B + inne od godz. 16.30,
dla klasy III A + Góra o godz. 18.00.

UWAGA!!! ZMIANA GODZINY SPOWIEDZI!!
Spowiedź święta dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę, 8 maja:
dla klasy III A + Góra o godz. 8.30!!!!!
dla klasy III B + inne od godz. 9.30!!!!!

Zbliża się również termin Bierzmowania w naszej parafii, które odbędzie się 14 maja /piątek/ o godz. 18.00. Ze względu na epidemię będzie mogło być tylko dwóch świadków, jedna osoba dla dziewcząt i jedna osoba dla chłopców.
Spotkanie z wszystkimi kandydatami do bierzmowania (klasy 8 oraz dorośli) będzie w środę 5 maja po Mszy o 18.00. Przychodzimy już na Mszę św.. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nabożeństwach majowych w kościele lub w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „Pielgrzym” wyłożony na stoliku pod chórem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jolanta Zdrojewska, lat 61, z ul. Bocznej.
W środę, 5 maja, o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Erny Gramatowskiej, lat 98, z ul. Jezierskiej. Różaniec za zmałą będzie w kościele w poniedziałek o godz. 17.00 i we wtorek o godz. 19.30.
W sobotę, 8 maja, o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Gertrudy Brus, lat 77, z ul. Sportowej. Różaniec za zmałą będzie w czwartek i piątek w kościele o godz. 19.30. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

• we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

• w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

• w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.