V Niedziela Wielkanocna 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
15 maja 2022

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

Dzisiaj, w niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy obchodzić rocznicę przyjęcia do I Komunii św. uczniów obecnej klasy IV. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą świece na odnowienie Przyrzeczeń chrzcielnych.

Tydzień temu 47. dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

W tym miejscu składamy więc serdeczne podziękowanie: rodzicom dzieci klas III, które były u Pierwszej Komunii św., za dobrą współpracę, przygotowanie kościoła, złożony dar ołtarza; będą kupione dwa komplety obrusów na ołtarze, rodzicom dzieci klas II za sfinansowanie generalnego sprzątania kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie p. organiście, dziewczętom, całej służbie liturgicznej, która pomagała w uroczystości. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!!!

Dzieci pierwszokomunijne w sobotę 21. maja jadą na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Są jeszcze wolne miejsca. Każdy chętny może się zapisać. W drodze powrotnej odwiedzimy park rozrywki dla dzieci w Elblągu. Wyjazd jest o godz. 6.20.

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. W poniedziałek Nabożeństwo majowe o 18.30 z różańcem i modlitwami za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli.

W poniedziałek mamy 16. dzień miesiąca, w naszej parafii to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej ojczyzny, od godz. 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. godz. 7.00.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy też do odprawiania nabożeństw w kościele filialnym w Górze, przy kapliczkach w Piesienicy i Karolewie oraz domach rodzinnych.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”.

W sobotę 21. maja w Nowym Wiecu uroczystości ku czci błogosławionej Marty Wieckiej w 14. rocznicę jej beatyfikacji. Początek uroczystości o godz. 12.30, o godz. 13.00 Msza św., ok godz. 14.00 koncert ukraińskiego zespołu muzycznego. Podczas koncertu zbiórka na rzecz Caritas w Kijowie.

Parafia Zblewo organizuje pieszą pielgrzymkę do Wiela w dniu 28 maja /sobota/. Wyjście o godz. 4.00 z kaplicy w Bytoni. Do przejścia ok 30 km, powitanie pielgrzymów w Wielu o godz. 12.00, Msza św. o 13.30 przed cudownym obrazem. O godz. 16.00 zorganizowany transport do Bytoni i Zblewa. Koszt autobusu 10 zł.. Zapisy w biurze parafialnym w Zblewie.

Parafia Zblewo organizuje również wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich w dniu 4 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 6.30, powrót ok. godz. 4.00, koszt 85 zł, /autokar, ubezpieczenie, wpisowe/. Zapisy u ks. Tadeusza.

 
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

W ostatnim tygodniu zmarła śp. Zofia Czerwińska, lat 100, zam. na ul. Kwiatowej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 16.05. o godz. 13.00. Różaniec w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Niech miłosierny Bóg za dobro uczynione na ziemi wynagrodzi jej szczęściem wiecznym.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS

 


Zaproszenia do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, odwołując się do bł. Carlosa Acutisa, napisał do młodych ludzi: „Możesz stać się tym, czym Bóg, twój Stwórca, wie, że jesteś, jeśli przyznasz, że jesteś powołany do wielkich rzeczy. Przyzywaj Ducha Świętego i idź z ufnością do wielkiego celu: świętości. W ten sposób nie będziesz kserokopią. Będziesz w pełni sobą samym” (107). Rozeznawanie powołania do Chrystusowego Kapłaństwa jako drogi do bycia w pełni sobą to fascynujące zaproszenie.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej:
www.seminariumpelplin.pl