VI Niedziela Wielkanocna 2020

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

17 maja 2020

W związku z epidemią koronawirusa w kościele od 17 maja na 1 osobę ma przypadać co najmniej 10 m2 powierzchni.
W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 80 osób,
 a w kościele w Górze może przebywać jednoczenie 28 osób,

nie licząc osób sprawujących posługę (ministranci, szafarze).
Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, maseczką ochronną.
Również w każdą niedzielę do odwołania będzie Msza święta o godz. 14.30.

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, a w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii.

Już w dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. Msza święta dziękczynna będzie w poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele.

Od poniedziałku do środy o godz. 18.00 będą doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Nie będzie tradycyjnej procesji tylko przed Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. o godz. 18.00.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMII NIE WOLNO ODPRAWIAĆ NABOŻEŃSTW TRADYCYJNIE PRZY KRZYŻACH I KAPLICACH PRZYDROŻNYCH!!! Rodzinnie gromadźmy się w naszych domach na wspólnym odmawianiu Litanii Loretańskiej, na śpiewaniu pieśni maryjnych, na różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze, jak i za te składane osobiście w plebanii czy na konto bankowe parafii. Warto też wiedzieć, że jeśli na przelewie wskażemy jako cel „darowiznę na cele kultu religijnego”, umożliwi to uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% naszego rocznego dochodu.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Termin PIERWSZEJ KOMUNII w naszej parafii ustalamy na DZIEŃ 27 WRZEŚNIA 2020 ROKU NA GODZINĘ 10.30!!! (jedna grupa). Gdyby nadal obowiązywały duże obostrzenia związane co do ilości osób mogących uczestniczyć we Mszy św., Komunia będzie w dwóch grupach: klasy „III a” o godz. 9.00 + osoby z zagranicy, o godz.11.00 klasa „III b” + osoby z Góry.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy numer Pielgrzymaoraz dla dzieci „Mały Pielgrzymz ciekawym dodatkiem na dzień matki i czasopismo W Rodzinie”.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach naboru na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie dokumenty. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej seminarium pelplińskiego .

Serdecznie dziękujemy wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy w ramach innowacji pedagogicznej "Poznajemy Świętego Jana Pawła II"
wzięli udział w konkursie "Kartka z życzeniami na 100 urodziny Jana Pawła II".

Prace zostały zebrane przez p. Anię i powstała przepiękna prezentacja multimedialna z kartek, które są darem  dzieci na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.
W ten sposób nasza społeczność szkolna i parafialna chciałaby oddać hołd i cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi!!!
Dziękujemy!!!
Prezentacje można pobrać z naszej strony i obejrzeć to przepiękne dzieło naszych dzieci.

Pobierz tutaj:    100 urodziny Jana Pawła II

Serdecznie dziękujemy wszystkim!!!