VI Niedziela Wielkanocna 2021

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
9 maja 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 15m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

Maj to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a w niedzielę o godz. 16.00.

Dzisiaj, 9 maja, w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, czyli wprowadzenia do pełnego uczestnictwa we Mszy św. dzieci klas trzecich szkoły podstawowej na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Dzieci będą miały biały tydzień do czwartku włącznie na Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę, przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe. Nie będzie tradycyjnej procesji, ale w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18.00 będziemy się również modlić o urodzaje i za kraje głodujące.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W najbliższy czwartek,
13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku.

W piątek, 14 maja, o godz. 18.00, odbędzie się  Bierzmowanie w naszej parafii, które naszej młodzieży udzieli Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna.
Ze względu na epidemię będzie mogło być tylko dwóch świadków, jedna osoba dla dziewcząt i jedna osoba dla chłopców.

We Mszy św. uczestniczyć będą mogli tylko i wyłącznie młodzież oraz rodzice. Nikt poza nimi nie może uczestniczyć!!!

Ćwiczenia liturgiczne przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży będą:
we wtorek 11.05., środa 12.05. i czwartek 13.05.. o godz. 18.00.

Młodzież uczestniczy już we Mszy św. i nabożeństwie majowym, a potem będzie spotkanie.

Spowiedź święta dla młodzieży i rodziców w czwartek, 13 maja, od ok. godz. 18.30.

We niedzielę jest 16 dzień miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i w intencji naszej Ojczyzny. Tym razem od ok. godz. 11.30 do 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Nabożeństwem majowym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

W tym tygodniu patronuje nam:

• w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.