Wielkanoc 2020

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12 kwietnia 2020

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nadal może uczestniczyć jednocześnie
nie więcej niż 5 osób,
nie licząc osób sprawujących posługę.
Dlatego na Mszy św. są tylko i wyłącznie osoby, które zamówiły daną intencję!!!
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń państwowych jak i Episkopatu,
bo Policja kontroluje ilość uczestników w nabożeństwach!!!

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi, przez dobre słowo, modlitwę. W tym roku bez radości spotkania bezpośredniego, ale potrzeba świadomości, że jest tam gdzieś ktoś, kogo lubimy, kochamy, szanujemy. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza rodzinnym, społecznym i narodowym. Bożej nadziei na czas epidemii niech nam nie zabraknie.

W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej, zwłaszcza za pośrednictwem środków społecznego przekazu. W naszym kościele Msze święte są tak jak w każdą niedzielę. Transmisja Mszy świętych na kanale YouTube i Facebooku z naszej parafii o godz. 9.00 i 10.30.
W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych okolicznych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt.

Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa.

W środę w Pinczynie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
To także dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca świętego Franciszka i naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o tym w naszej osobistej modlitwie odmawiając chociażby w tych intencjach różaniec czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek również po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”. Każdego dnia po mszy św. o godz. 18.00 odmawiać będziemy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w Niedzielę Miłosierdzia na sumie o godz. 10.30.
Transmisja Mszy świętych w niedziele na kanale YouTube i Facebooku z naszej parafii o godz. 9.00 i 10.30.

Serdeczne podziękowanie za składane nam życzenia świąteczne i z okazji dnia kapłańskiego, a także wszystkim, którzy okazali wiele życzliwości, pomagali w przygotowaniu Triduum Paschalnego, przygotowaniu Transmisji Mszy świętych i nabożeństw (szczególnie strazakom za udostępnienie sprzętu i pomoc merytoryczną). Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii czy to osobiście w plebanii czy na konto bankowe. Bóg zapłać!!

W plebanii są do odbioru szatki dla dzieci klas III idących w tym roku do Komunii św. w cenie 195 zł.

Skarbonki z jamużną wielkopostną w tym roku pod hasłem: "Dar juniora dla seniora" prosimy w miarę możliwości przynieść do kościoła za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia lub można w ciągu tygodnia przynosić i zostawiać przy Grobie Pańskim. (ołtarz Matki Bożej). W czasie panującej epidemii te ofiary mogą być bardzo przydatne w pomocy osobom starszym.

Ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej odwiedzający rodziny naszej Parafii pozostaje w Kościele do czasu ustąpienia epidemii.

Pamiętajmy o przepisach obowiązujących w miejscach publicznych, nie gromadzimy się w grupach, cmentarz jest otwarty, ale tam również się nie gromadzimy. W miarę możliwości śmieci z cmentarza zabierajmy do śmietników w swoich domach.