Wniebowstapienie Panskie 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 maja 2020

W związku z epidemią koronawirusa w kościele od 17 maja na 1 osobę ma przypadać co najmniej 10 m2 powierzchni.
W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 80 osób,
a w kościele w Górze może przebywać jednoczenie 28 osób,

nie licząc osób sprawujących posługę (ministranci, szafarze).
Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, maseczką ochronną oraz zachowują odpowiedni dystans.
Również w każdą niedzielę do odwołania będzie Msza święta o godz. 14.30.

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po Wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask, dba o swoje dzieci i będzie wstawiać się za nami w intencji o wygaśnięcie epidemii koronawirusa.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze. Prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe o godz. 18.00, podczas których przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. o godz. 18.00.

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

Trwają Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy w tym nabożeństwie. W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMII NIE WOLNO ODPRAWIAĆ NABOŻEŃSTW TRADYCYJNIE PRZY KRZYŻACH I KAPLICACH PRZYDROŻNYCH!!! Rodzinnie gromadźmy się w naszych domach na wspólnym odmawianiu Litanii Loretańskiej, na śpiewaniu pieśni maryjnych, na różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.  Ostatecznie termin spowiedzi i komunii świetej wielkanocnej kończy się 7 czerwca - Niedzielą Trójcy Przenajświętszej. Do uroczystości Zesłania Ducha świetego od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii składane osobiście w plebanii czy na konto bankowe parafii. Warto też wiedzieć, że jeśli na przelewie wskażemy jako cel „darowiznę na cele kultu religijnego”, umożliwi to uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% naszego rocznego dochodu.

W piątek odbył się pogrzeb śp. Anny Glinieckiej, l. 56, zam. ul. Jezierska. Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

Przypominamy o obowiązującym regulaminie cmentarza, a szczególnie o ZAKAZIE poruszania się po nim wszelkimi środkami lokomocji (np. rower, skuter, samochód).

Z okazji II rocznicy peregrynacji Figury Matki Bożej Piaseckiej w zblewskim dekanacie Ksiądz Dziekan zaprasza wszystkich wiernych dekanatu do Piaseczna, w sobotę 30 maja br. Program jest następujący: Różaniec o 20.30, Apel o 21.00. Całość transmitowana będzie przez Radio Głos. Udajemy się tam we własnym zakresie.

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.