Wniebowstapienie Panskie 2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
16 maja 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 15m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele nadal będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną!!!
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Dzisiaj, w niedzielę, jest 16 dzień miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i w intencji naszej Ojczyzny. Od godz. 11.30 do 16.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Nabożeństwem majowym.

Dzisiejsza kolekta jest kolektą inwestycyjną, Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Przez cały maj codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. Od poniedziałku trwać będziemy również w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo o godz. 17.15!!!

Tydzień temu w dwóch grupach 53. dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

W piątek 49 osobowa grupa młodzieży otrzymała z rąk Ks. Bp. Diecezjalnego Ryszarda Kasyny sakrament bierzmowania. Niech dary Ducha świętego umacniają ich we wzrastaniu w wierze i w trwaniu w Kościele Chrystusowym.

W tym miejscu składamy więc serdeczne podziękowanie: rodzicom dzieci klas III, które były u Pierwszej Komunii św., za dobrą współpracę, przygotowanie kościoła, złożony dar ołtarza; rodzicom dzieci klas II za sfinansowanie generalnego sprzątania kościoła, które wykonywała tym razem firma z Tczewa oraz rodzicom uczniów klas VIII, którzy pomagali przygotować młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wszystkim dziękujemy za przestrzeganie wszelkich wytycznych epidemiologicznych, za zdyscyplinowanie i wyrozumiałość.
Składamy serdeczne podziękowanie p. organiście, zespołowi muzycznemu Beneductus, całej służbie liturgicznej, która pomagała w tych uroczystościach. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!!!

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „Pielgrzym” wyłożony na stoliku pod chórem.

Można powiedzieć, że mamy późną wiosnę, a to okres intensywniejszych prac porządkowych również na cmentarzu. Prosimy o zabieranie śmieci z grobów swoich bliskich do śmietników w swoich posesjach. Dziękujemy tym wszystkim, którzy to robią!!!
Przypominamy jednocześnie, że wszelkie tzw. „prace budowlane” muszą być zgłoszone i uzgodnione z ks. proboszczem
(o tym mówi regulamin cmentarza, umieszczony obok kontenera na śmieci). Bardzo prosimy, aby zlikwidować wszelkie przeszkody (płytki, kostki, itp.) na ścieżkach między pomnikami lub co najmniej zrównać je z powierzchnią gruntu, aby nie tworzyły przeszkody o którą można się potknąć!!! Bardzo prosimy o sprawdzenie stabilności płyt nagrobkowych, aby były dobrze umocowane, nie były luźne i nie zagrażały bezpieczeństwu innych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.