Wniebowstąpienie Pańskie 2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
29 maja 2022

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

Kończy się miesiąc maj. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe oraz Nowennę do Ducha świętego: w niedzielę o godz. 16.00, w poniedziałek o godz. 7.00, a wtorek o godz. 18.00.

We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

We wtorek kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej będzie naukę przed bierzmowaniem.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa oraz z Nowenną do Ducha świętego codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00;

• w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 16.00 do godz. 17.30.

• w sobotę Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy będzie tradycyjne spotkanie w salce!!!

Odwiedzimy chorych w tym tygodniu wg następującego porządku:

• ks. proboszcz – w piątek od rana,

• ks. wikariusz – w sobotę od godz. 8.00.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”.

Parafia Zblewo oraz parafia Pinczyn organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich w dniu 4 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 6.30, sprzed plebanii w Zblewie, powrót ok. godz. 4.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

Podziękowanie
Ksiądz Proboszcz dziękuje wszystkim bardzo serdecznie za życzenia z okazji jego urodzin i rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuje za pamięć, dowody życzliwości i sympatii, szczególnie dziękuje wszystkim za modlitwy w intencji o zdrowie. Wszystkim za wszystko składa serdeczne Bóg Zapłać i również zapewnia o swojej pamięci w modlitwie.

Zaproszenia do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, odwołując się do bł. Carlosa Acutisa, napisał do młodych ludzi: „Możesz stać się tym, czym Bóg, twój Stwórca, wie, że jesteś, jeśli przyznasz, że jesteś powołany do wielkich rzeczy. Przyzywaj Ducha Świętego i idź z ufnością do wielkiego celu: świętości. W ten sposób nie będziesz kserokopią. Będziesz w pełni sobą samym” (107). Rozeznawanie powołania do Chrystusowego Kapłaństwa jako drogi do bycia w pełni sobą to fascynujące zaproszenie.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej:
www.seminariumpelplin.pl