Wszystkich Świętych 01.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2020

 
UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 17 października na 1 osobę ma przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 115 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 40 osób !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.
 

W dzisiejszą niedzielę w Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 13.30, w kościele filialnym w Górze o godzinie 9.00. W tym roku ze względu na stan epidemii, oraz zakaz wstępu na cmentarz, nie będzie centralnej procesji na cmentarzu!!! Po każdej Mszy św. w Pinczynie, odbędą się modlitwy za zmarłych, ze względu na ograniczenia, w Kościele!!! O godz. 13.00 będzie różaniec za zamarłych z wypominkami jednorazowymi.
 
Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte w następujących godzinach: 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, w Górze o godz. 16.00.
 
Nie zapominajmy też, że w tym roku wyjątkowo przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
 
Można składać na wypominki za zmarłych: roczne i jednorazowe oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które będą odprawione w Dzień Zaduszny o godz. 10.30 i 18.00.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę rano zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące oraz jako wynagrodzenie zła.
 
We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.
 
W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!
 
W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz.18.00.
W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 18.00.
 
Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele w piątek od godz. 16.30 do godz. 17.30!!! Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania i wszystkich, którzy odprawiają pierwsze piątki!!!
 
W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie na tradycyjnego spotkanie w salce.
 
W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00 tylko przez księdza proboszcza. 
KSIĄDZ WIKARIUSZ NIE BĘDZIE ODWIEDZAŁ CHORYCH W TYM MIESIĄCU!!! Jeżeli ktoś obawia się jeszcze epidemii, to może telefonicznie odmówić wizytę kapłana. 

 
W piątek po wieczornej Mszy św. nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych.
 
Za tydzień w niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Kościoła w Potrzebie.
 
Jest prasa katolicka: na stoliku jest nowe czasopismo „Pielgrzym” i W Rodzinie oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku.
 

Trwa jesienny, intensywny czas porządków, szczególnie na cmentarzach. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie dla wszystkich, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów, a nie wrzucać do kontenera, bo nasz kontener w zawrotnym tempie zapełnia się śmieciami. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi!!! Dziękujemy tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i prośbę!!! Bóg zapłać!!!

 
Podwójny Pogrzeb Małżonków: śp. Jana Kaczyńskiego, l. 91 oraz śp. Marii Kaczyńskiej, l. 88, zam. w Zblewie, odbędzie się we wtorek 3 listopada o godz. 12.00 w Pinczynie!!! Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 
W tym tygodniu patronuje nam:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.