XIII Niedziela Zwykła 2022

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 czerwca 2022

Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

Nadszedł czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by nie był to tylko czas odpoczynku, lecz także umocnienia naszej wiary. W czasie zwiedzania ojczyzny i innych krajów zauważmy miejsca szczególnie przez Boga umiłowane, wybrane, naznaczone Jego obecnością.

Jutro (tj. w poniedziałek) wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i odpust ku jej czci w Kaliskach. Ksiądz proboszcz zaprasza na sumę odpustową na godz. 18.00.

Tym razem w poniedziałek podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 będziemy powierzać nasze sprawy jej opiece (nie będzie tradycyjnej nowenny w środę).

We środę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów: papieżu Franciszku, a także ks. bp. Ryszardzie, ks. bp. Arkadiuszu, ks. bp. Piotrze oraz wszystkich kapłanach i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Taca tego dnia to tzw. świętopietrze, które zostanie przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 10.30; 17.00; 18.00 i w Górze o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału we Mszach św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach nie z obowiązku lecz z potrzeby serca.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie do czwartku o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą św.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    W pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi świętej w godz. 16.30 – 17.30.
    Pierwsza sobota miesiąca to szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy św. będzie tradycyjne spotkanie w salce.

W najbliższy piątek od godz. 8.00 odwiedzimy wszystkich swoich chorych w ich domach z posługa sakramentalną. Ksiądz wikariusz nie będzie już odwiedzał chorych w sierpniu!!!

Na prośbę Księdza Biskupa Diecezjalnego w każdy piątek na 45 minut przed pierwszą Mszą św. wieczorną będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „Pielgrzym” oraz czasopismo „W Rodzinie” , które wyłożone są na stoliku pod chórem.

Dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego nasz wikariusz ks. Tadeusz zostaje z dniem 20 sierpnia b.r. przeniesiony do Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach. Do nas został skierowany ks. Tomasz Rychłowski, aktualnie pracujący w Parafii Łupawa. W połowie sierpnia będziemy ks. Tadeuszowi dziękować za jego pięcioletnią posługę w naszej Parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.