XIV Niedziela Zwykła 2022

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 lipca 2022

Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

W poniedziałek o godzinie 5.45 rano wyrusza nasza autokarowa pielgrzymka do miejsca urodzenia św. Elżbiety i na południe Polski. Prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwej podróży, a ze swej strony zapewniamy również o modlitwie.

W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej.
Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

• w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 17.15 do 18.00.

Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „Pielgrzym” oraz czasopismo „W Rodzinie” , które wyłożone są na stoliku pod chórem.

Biuro parafialne w czasie wakacyjnym zawsze czyne po ostatniej wieczornej Mszy św.

Zbliża się czas żniw, a po nich każdego roku są dożynki, u nas na początku września. W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego i kościoła serdecznie prosimy parafian z Pałubinka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.