XVI Niedziela Zwykła 2022

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 lipca 2022

Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

W ubiegłą niedzielę nasi parafianie z księdzem proboszczem na czele wrócili z pielgrzymki na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy w niej uczestniczyli. Dziękujemy za piękną wspólnotę modlitwy. Pielgrzymka doszła do skutku także dzięki zaangażowaniu osób z innych Parafii. Mamy nadzieję na następne takie piękne pielgrzymki parafialne, a nawet między parafialne!!!

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00,

• w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 16.45 do 17.30.

W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

Za tydzień w niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy, to w związku ze zbliżającym się dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów będzie w poniedziałek 25. lipca po Mszy św. wieczornej na parkingu przy kościele.

Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „Pielgrzym” (starsze numery) oraz czasopisma: „W Rodzinie” oraz misyjne, które wyłożone są na stoliku pod chórem.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.