XVII Niedziela Zwykła 2022

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 lipca 2022

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Dzisiaj, w niedzielę, po Mszach św. zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy, to w związku z jutrzejszym dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po ostatniej Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców na parkingu przy kościele.

Jutro będziemy również obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
W Borzechowie odpust ku czci św. Anny, suma odpustowa tam o godz. 11.00.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00,

• w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 16.45 do 17.30.

Za tydzień, w niedzielę, o godz. 11.00, w kościele parafialnym w Zblewie koncert muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu p. Patryka Podwojskiego i p. Mateusza Rzewuskiego.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowe czasopismo „Pielgrzym” oraz czasopisma: „W Rodzinie” oraz misyjne, które wyłożone są na stoliku pod chórem.

Parafia Stara Kiszewa w dniach 9 – 11 września organizuje „Weekend dla Narzeczonych”. Prosimy serdecznie, aby osoby planujące zawarcie związku małżeńskiego w najbliższym czasie, skorzystały z tej okazji. Szczegółowe informacje na plakacie.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.