XVIII Niedziela Zwykła 2022

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
31 lipca 2022

Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

Dzisiaj kolekta na budujące się nowe kościoły.

Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00,

• w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00;

• w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Adoracji ok. 17.25; spowiedź święta od godz. 16.30 do godz. 17.30.

• w sobotę Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy będzie tradycyjne spotkanie w salce!!!

W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W tym dniu szczególnie polecajmy dobremu Bogu NASZEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA, prosząc o zdrowie, Boże błogosławieństwo i siły potrzebne w pracy duszpasterskiej.

W piątek odwiedziny chorych w ich domach z komunią świętą. Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich wszystkich chorych od rana, a nowy już ks. wikariusz dopiero we wrześniu.

W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „Pielgrzym” oraz czasopisma: „W Rodzinie” oraz misyjne, które wyłożone są na stoliku pod chórem.

Parafia Stara Kiszewa w dniach 9 – 11 września organizuje „Weekend dla Narzeczonych”. Prosimy serdecznie, aby osoby planujące zawarcie związku małżeńskiego w najbliższym czasie, skorzystały z tej okazji. Szczegółowe informacje na plakacie.

Tydzień temu, w niedzielę 24 lipca, zmarł śp. Józef Kaszubowski z Góry, lat 63. Jego pogrzeb odbył się w środę w Starej Kiszewie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny Odpoczynek...

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

• poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

• czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.