Zesłanie Ducha Świętego 2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

W poniedziałek, 1 czerwca, tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze święte w naszej parafii: w Pinczynie o godz. 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00; w Górze o godz. 16.00.

1 czerwca obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas nabożeństwa czerwcowego i na Mszy świętej będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, a w niedzielę o godz. 16.00, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W
środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

W
czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 16.30 – 17.30 oraz od 18.30 – 19.30.
Do spowiedzi zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
5 czerwca, w piątek, miało się odbyć Bierzmowanie – nie odbędzie się!! Księdz Biskup Arkadiusz Okrój udzieli sakramentu bierzmowania, 22 czerwca 2020 roku (poniedziałek) o godz. 16.00.
Ważne informacje w zakładce dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy PILNIE SPRAWDZIĆ!!! Spotkanie obowiązkowe z kandydatami do bierzmowania z klas VIII i starszych będzie w najbliższą niedzielę (7.06.) po Mszy św. o godz. 10.30.

W piątek udamy się z posługą duszpasterską do wszystkich chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.00. Jeżeli ktoś obawia się jeszcze epidemii, to może telefonicznie odmówić wizytę kapłana.

Pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem), a po Mszy św. nie będzie tradycyjnego spotkanie w salce.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MINISTRANTÓW NA SWOJE DYŻURY. OGRANICZENIA JUŻ SĄ MNIEJSZE, WIĘC SPOKOJNIE MOŻNA PRZYJŚĆ.
PROSZĘ TYLKO PAMIĘTAĆ O MASECZCE OCHRONNEJ ZAKRYWAJĄCE USTA I NOS. PLAN DYŻURÓW JEST W ZAKŁADCE MINISTRANCI.

W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas komunii świętej wielkanocnej.

We wtorek odbędzie się o godz. 13.00 pogrzeb śp. Marii Chmielińskiej, lat 70, z ul. Zblewskiej. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” i dla dzieci „Małego Pielgrzyma”, czasopismo „W Rodzinie”.

Zniesione zostały już liczne ograniczenia w życiu społecznym. Nie będzie już transmisji Mszy św. przez Internet z naszego kościoła.
Ksiądz Biskup Diecezjalny z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r..
Dodaje jednocześnie, że: „Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które chorują”.
Biskup diecezjalny przypomina również, że „w czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych”. W kościele zachowujemy więc odstęp, zasłaniamy twarze maseczką ochronną lub częściom odzieży. Zapraszamy do uczestnictwa we mszy św. także tych którzy może już dawno w kościele nie byli.

• 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (+1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,

• 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

​Podziękowanie
Ksiądz Proboszcz dziękuje wszytkim bardzo serdecznie za życzenia z okazji urodzin i rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuje za pamięć, dowody życzliwości i sympatii, szczególnie dziękuje wszystkim za modlitwy w intencji o zdrowie. Wszystkim za wszystko składa serdeczne Bóg Zapłać i również zapewnie o swojej pamięci w modlitwie.